wtorek, 13 marca 2012

Balonowy zwierzyniec


Na dworze ciągle pada ledwo widoczny deszcz, więc nie ma co wychodzić. Siedzenie w domu też nie musi być nudne. Wystarczą kolorowe balony, brystol biały lub kolorowy. Trochę wyobraźni lub drukarka. aby wydrukować przygotowane przeze mnie szablony.Przyrządzanie:

Balony dmuchamy i wiążemy. Wymyślamy swój własny wzór lub drukujemy przygotowany szablon. Mamy do dyspozycji dwie możliwości przygotowania elementów zwierząt z szablonu.

Szablony przygotowane są do balonów, które po nadmuchaniu maja wysokość
ok. 25 cm. Aby ściągnąć szablon ze strony należy kliknąć na zdjęcie, aby się powiększyło. Następnie ponownie kliknąć na już powiększone zdjęcie,
ale tym razem prawym klawiszem myszy.
Poprzez opcję >zapisz obraz jako> ściągamy szablon na swój komputer.

1. Drukujemy elementy w kolorze na białym kartonie (gramatura min. 160 g),
    wycinamy po obrysie.


2. Drukujemy elementy obrysu, wycinamy i obrysowujemy na kolorowych 
    kartonach (gramatura min. 160 g), następnie wycinamy kolorowe elementy.


Wycięte elementy przyklejamy po kolei na balon (najlepiej taśmą dwustronnie klejącą). Aby złożyć uszy przecinamy w miejscu linii przerywanej, a następnie odstające kawałki nakładamy na siebie, tak aby uszy nabrały przestrzenności. Miedzy oba fragmenty przyklejamy taśmę (lub nakładamy mocny klej), dociskamy.

Tak przygotowany balon najlepiej zaopatrzyć w patyk z koszyczkiem do balonów (można kupić na aukcjach internetowych lub nazbierać z balonów promocyjnych).Dzisiaj dokładam szablon zająca, pozostałe szablony będę dokładać sukcesywnie.Miłej zabawy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz