niedziela, 28 października 2012

Halloween cz. 1 - kostium czarownicy


Tak jak obiecałam wczoraj następnymi wpisami będą dekoracje na Halloween.
Halloween bez czarownicy to jakby nie Halloween. Dlatego też zaczynam od przepisu na nią właśnie.

Dopełnieniem poniższych akcesoriów powinien być czarny strój najlepiej obszerny, wymalowana na czarno twarz (np. cieniami do powiek) i czarne zęby, które tworzą luki w uzębieniu :).


1. Szpiczasty nos czarownicy

Składniki:

Kartka papieru A4
Ręczniki papierowe
Gazeta
Cienka gumka
Klej biały
Woda
Farba: biała, czerwona, zielona, czarna
Taśma klejąca

Przyrządzanie:

Z białego papieru formujemy rożek, który docinamy na taką długość, na jaką chcemy mieć nos.

Sklejamy w miejscu złożenia, np. taśmą dwustronnie klejącą. Przy otworze wycinamy trójkąt, który pomieści nasz rzeczywisty nos. Końcówkę rożka zaginamy.


Po bokach wycinamy dziurki na gumkę.


Do miseczki wyciskamy klej, który łączymy z wodą, a ręczniki papierowe tniemy na małe kwadraty (ok 2x2 cm). Następnie nos z kartki smarujemy klejem z wodą
i obklejamy kawałkami papieru. Aby nos był grubszy w dolne zagięcie wkładamy gazety, które również oklejamy papierem.

 



Cały nos obkładamy skrawkami papieru i malujemy klejem, musi powstać kilka warstw, tak aby po wyschnięciu nos był twardy. "Pryszcze" robimy z zagniecionych 
z papieru kulek, które za pomocą kleju z woda i kwadratów z ręczników papierowych przyklejamy do nosa. Jeśli zakleją na się dziurki na gumkę, to ponownie wycinamy je w jeszcze mokrym papierze. Tak obklejony nos pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia (najlepiej na całą noc).




Po wyschnięciu nos malujemy farbą, a gdy farba wyschnie przez dziurki przewlekamy gumkę. Gotowe!



2. Kapelusz

Skladniki:

Czarny bristol
Taśma dwustronnie klejąca
Ołówek
Sznurek
Nożyczki


Z czarnego kartonu wycinamy pierścień o wewnętrznym obwodzie równym obwodowi naszej głowy. Promień zewnętrznego koła powinien byś większy o ok 10 - 12 cm. Pierścień wycinamy pozostawiając wewnętrzne zakładki, które będą sklejone ze stożkiem kapelusza.
Aby obliczyć promień wewnętrznego koła korzystamy ze wzoru O=2Πr
(gdzie Π przyjmujemy jako 3,14)

I tak mój obwód głowy to 55 cm, czyli 55=2*3,14*r, gdzie r=55/6,28, czyli
r (promień) = ~9 cm, więc rysujemy koło o promieniu 9 cm. Aby narysować drugi okrąg dodajemy do wewnętrznego promienia np. 10 cm (szerokość ronda kapelusza) i rysujemy drugi okrąg (z tego samego środka), ale o promieniu 19 cm. W celu narysowania tak dużych okręgów może posłużyć krótki ołówek, który przywiązujemy do sznurka, który zaczepiamy w środku okręgu, a następnie naprężając sznurek ręka rysujemy okrąg.



Do zakładek przy wewnętrznym kole przyklejamy taśmę dwustronnie klejącą.


Stożek kapelusza to ćwiartka koła. U mnie koła o promieniu 40 cm. Stożek wycinamy i niesklejony z boku przyklejamy powoli do zakładek obklejonych taśmą. Gdy cały stożek będzie przyklejony do ronda, sklejamy go ze sobą. Następnie górę stożka zagniatamy i wyginamy, tak aby kapelusz wyglądał na podniszczony. Gotowe!





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz